ارقام قرمز تابلوی بورس در روز بد 52 درصد نمادها

روز خوب شستا و پالایشی ها

کدخبر: 381912
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز، قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه پالایشی رشد کرد. ارزش معاملات صنعت «فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با 69.53 درصد افزایش به هزار و 22 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

به گزارش اقتصادنیوز، روز یکشنبه تمام نماگرهای بورس پایتخت قرمزرنگ بودند. شاخص کل 4 هزار و 561 واحد و شاخص هم وزن هزار و 282 واحد ریزش کردند.

عرضه و تقاضای پیش گشایش بازار

در پیش گشایش معاملات امروز بورس، 205 نماد بازار صف خرید و 83 نماد صف فروش داشتند. بیشترین صف خرید به شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر)، مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) و صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) تعلق داشت و شرکت بهنوش ایران (غبهنوش)، بانک دی (دی) و پارس مینو (غپینو) بیشترین صف فروش را داشتند.


اکوایران بررسی کرد؛ توجه سهامداران به فرآورد‌ه های نفتی


 

ارقام قرمز تابلوی بورس

بورس معاملات امروز را نزولی آغاز کرد و در 45 دقیقه ابتدایی با ریزش16 هزار واحدی به کمترین رقم روز یعنی یک میلیون و 407 هزار واحد رسید. پس از آن روندی صعودی پیدا کرد و در ساعت 11 به رقم یک میلیون و 420 هزار واحد رسید که بالاترین رقم روز بود. اما این روند صعودی ادامه نیافت و در پایان معاملات امروز، شاخص کل 4 هزار و 561 واحد پایین‌تر از رقم روز شنبه ایستاد و به رقم یک میلیون و 419 هزار واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز امروز روندی نزولی را طی کرد و هزار و 282 واحد افت کرد و در رقم 472 هزار و 141  واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس با افت 63 واحدی به رقم 20 هزار و 10 واحد رسید.

آمار معاملات 7 دی

روز بد 52 درصد نمادها

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 202 نماد رشد قیمت داشتند که 143 نماد بورسی و 59 نماد فرابورسی بودند. همچنین 253 نماد کاهش قیمت داشتند که 175 نماد بورسی و 78 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 42 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.

لیدرهای بازار

در معاملات امروز شستا، تاپیکو و نوری نمادهای سبزرنگ تاثیرگذار بر شاخص بودند و وپارس، خودرو و رمپنا بزرگان قرمزرنگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

گروه سبز بازار

در معاملات امروز، قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه پالایشی رشد کرد. ارزش معاملات صنعت «فرآورده های نفتی، کک و سوخت هسته ای» با 69.53 درصد افزایش به هزار و 22 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

گروه قرمز بازار

امروز قیمت سهام تمام شرکت‌های گروه لاستیک و پلاستیک افت کرد. ارزش معاملات این گروه با 27.32 درصد افزایش به 164 میلیارد تومان در بورس و فرابورس رسید.

 رشد ارزش معاملات

در معاملات امروز بورس پایتخت، ارزش معاملات کل بازار سهام با رشد 4.4 درصدی به رقم 19 هزار و 883 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد نیز 1.3 درصد افزایش یافت و به رقم 17 هزار و 853 میلیارد تومان رسید.

خروج پول های‌ حقیقی

در روز یک‌شنبه 459 میلیارد تومان پول‌ حقیقی از بورس خارج شد. بیشترین خروج پول حقیقی را سهام موسسه اعتباری ملل (وملل) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 200 میلیارد تومان بود. پس از وملل، شبندر و فولاد بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

امروز در سمت تقاضا، 87 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 13 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 89 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 11 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

خروج پول حقیقی

رشد عرضه بازار

در پایان معاملات امروز، ارزش صف‌های خرید هزار و 393 میلیارد تومان شد که نسبت به روز شنبه افت 25 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ارزش صف‌های فروش 1.7 درصد افزایش یافت و به رقم 820 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس

امروز شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان (وآذر) با صف‌ خرید 191 میلیارد تومان در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وآذر، شرکت باما (کاما) و شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن (وکبهمن) بیشترین صف خرید را داشتند. بیشترین صف فروش نیز به نماد غبهنوش (شرکت بهنوش ایران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 103 میلیارد تومانی داشت. پس از غبهنوش، پارس مینو (غپینو) و بانک دی (دی) بیشترین صف فروش را داشتند. 

شستا در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات روز یکشنبه شستا (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد. ارزش معاملات سهام شستا 600 میلیارد تومان بود.

پس از شستا، دارویی برکت بیشترین ارزش معاملات را داشت و شپنا (پالایش نفت اصفهان) رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، ایران خودرو و پتروشیمی بوعلی در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

ایران خودرو صدرنشین جدول حجم معاملات

در جدول حجم معاملات امروز، ایران خودرو با تعداد یک میلیارد و 21 میلیون و 949 هزار و 191 سهم در صدر قرار گرفته است. سایپا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به بانک تجارت تعلق داشت. شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) و بانک پارسیان (وپارس) نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

آمار معاملات 7 دی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما