پیش‌بینی 6 کارشناس از تحولات امروز بورس تهران + جدول

کدخبر: 385668
اقتصادنیوز: 6 تحلیل‌گر شرکت کننده در نظرخواهی دنیای اقتصاد تحولات بورس تهران در 24 دی ماه 1399 را پیش‌بینی کردند.

به گزارش اقتصادنیوز شرایط بازار این روزها بر وفق مراد بازیگران بورس نیست،و شاهد سرخ‌پوشی بسیاری از نمادها هستیم.

برخی تحلیل‌گران بر این باورند که با توجه به تصویب کلیات طرح فولادی در مجلس و ورود دلار به کانال 24 هزار تومان به نظر می رسد در گروه های لیدر بازار همچنان شاهد فشار عرضه ها باشیم و طبق روال چند ماه گذشته اقبال بازار به سمت سهام شاخص هم وزنی(تک سهم ها) خواهد بود.

بخش قابل توجهی از بازار سهام بخصوص در صنایع دلاری مانند پتروشیمی، فلزات و معادن و همچنین پالایشی به لحاظ ارزشگذاری در قیمت های مناسبی قرار گرفته اند. با این حال وجود ابهاماتی در ارتباط با تغییر قوانین مرتبط با این صنایع اعم از قیمت گذاری، تغییر نرخ انرژی و تغییر سیاست های مالیاتی موجب احتیاط سرمایه گذاران و افت قیمت ها شده است. همچنین افزایش سهام شناور این شرکت های طی ماه های اخیر موجب تغضیف قیمت در برابر نقدینگی موجود در بازار شده است. هر چند پیش بینی روند قیمت ها در کوتاه مدت با خطای بسیار همراه است؛ اما تا زمانی که نرخ ارز در محدوه فعلی در نوسان باشد سرمایه گذاری بلند مدت در بازار سهام بخصوص در صنایع مذکور بازده مناسبی را در پی خواهد داشت.

برخی کارشناسان هم با توجه به وضعیت بازار تصریح می‌کنند: به نظر می رسد بازار در حال تکمیل لگ Y از یک ساختار اصلاحی مرکب است که این اصلاح می تواند در قالب مثلث -فلت یا زیگزاگ باشد. انتظار می رود شاخص تا حوالی ۹۰۰-۹۵۰ هزار واحد به مرور پایین بیاید. 

J10

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما