اقتصادنیوز بررسی کرد

ایستگاه بعدی بورس تهران کجاست؟

کدخبر: 391144
اقتصادنیوز: سطح حمایت بعدی شاخص بورس کجاست؟ این سوالی است که سهام‌داران نگران در پی پاسخ آن هستند.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل در روز شنبه 37 هزار واحد ریزش کرد و سطح حمایت مهم یک میلیون و 135 هزار واحد را از دست داد. 

تداوم نزول شاخص بورس 

در معاملات اولین روز هفته شاخص‌ بورس باز هم نزول کرد تا در مجموع 4 روز اخیر بیش از 115 هزار کاهش یافته باشد. روز شنبه شاخص کل بورس 37 هزار و 623 واحد به سطح یک میلیون و 135 هزار واحد رسید.

ایستگاه بعدی

سطح حمایت، سطحی از شاخص است که د‌ر آن احتمالا تقاضا‌کنند‌گان سهام زیاد‌ می‌شوند‌ و رشد تقاضا موجب رشد شاخص بورس می‌شود. تحلیل‌گران تکنیکی معتقدند بعد از شکسته شدن مرز یک میلیون و 170 هزار واحد، سطح حمایت بعدی رقم یک میلیون و 130 هزار واحد خواهد بود. روز شنبه شاخص بورس به فاصله 5 هزار واحدی سطح حمایت معرفی شده رسیده است اما با توجه به شکسته شدن سطوح حمایتی پیشین و تداوم موج خروج پول‌های حقیقی از بازار سهام به نظر می‌رسد این سطح حمایتی نیز متزلزل است. در نتیجه سهام‌داران می‌توانند به سطح حمایت بعدی یعنی یک میلیون و 100 هزار واحد چشم داشته باشند. 

با این حال تحلیل‌گران تکنیکی معتقدند با توجه به صف‌های فروش در نماد‌های شاخص‌ساز، عبور از محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد و حرکت به سمت یک میلیون واحد نیز دور از ذهن نیست و تا زمانی که روند نزولی بورس متوقف نشود و نشانه‌های شکل‌گیری روند صعودی در بازار دیده نشود می‌توان انتظار شکسته شدن سطوح حمایتی را داشت. 

تیتر یک
  • نوسان قیمت هزینه وام مسکن چقدر است؟

    هزینه وام مسکن طی روزهای اخیر تقریبا هیچ تغییری نداشته و نرخ سود وام در ۲۰.۵ درصد ثابت مانده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما