رشد ارزش معاملات بازار سهام؛

6 درصدی های بورس امروز +اینفو

کدخبر: 399604
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز بورس پایتخت تنها 6 نماد رشد قیمت 6 درصدی داشتند که 5 نماد از گروه پتروشیمی‌ها بودند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 9 هزار و 66 واحدی به رقم یک میلیون و 254 هزار و 836 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز 545 واحد بالا آمد و در سطح 434 هزار و 836 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 198 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 470 واحد رسید. 

سهم‌های تاثیرگذار 

«فارس»، «تاپیکو» و «کچاد» نمادهای بزرگ و شاخص ساز بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و غزر و اپال در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، چخزر و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

افزایش خروج پول حقیقی 

در روز ‌‌یکشنبه برای بیست‌ودومین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 472 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 25 درصد افزایش یافته است.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را بانک آینده (وآیند) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 54 میلیارد تومان بود. پس از وآیند، بنو و غزر بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

بورس

6 درصدی ها

در روزی که تعداد نمادهای سبزرنگ کمتر از قرمزپوشان بازار بود، اغلب نمادهای گروه‌های «محصولات شیمیایی» رشد قیمت داشتند. 5 شرکت‌ پتروشیمی گروه «محصولات شیمیایی» رشد 6 درصدی داشتند. پترول، فارس، مارون، شگویا و جم پیلن رشد قیمت 6 درصدی داشتند و از عوامل اصلی صعود شاخص‌های بازار سهام در معاملات روز دوشنبه بودند. همچنین دیگر نمادهای این صنعت مثل شبصیر، تاپیکو، شپاکسا، شلعاب، شیران، آریا، جم، بوعلی، زاگرس و نوری افزایش قیمت داشتند.

در معاملات امروز بازار سهام علاوه بر 5 نماد گروه پتروشیمی‌ها که رشد 6 درصدی داشتند، تنها نماد دی (بانک دی) رشد قیمت 6 درصدی داشت. 

رشد ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 50 هزار و 203 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 150 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 2 درصد کاهش یافت و به رقم 6 هزار و 320 میلیارد تومان رسید. نکته جالب توجه این که بیش از 41 هزار میلیارد تومان از معاملات بازار به اوراق مشارکت تعلق داشت که حدود 80 درصد کل معاملات بازار را تشکیل می‌دهد.


جایی برای سهم‌های کوچک نیست


 

رشد ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز یکشنبه 229 درصد افزایش یافت و به رقم 168 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 11 درصد کاهش یافت و 2 هزار و 547 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت وتوکا (سرمایه‌گذاری توکا فولاد) با صف‌ خرید 22 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وتوکا، پترول (پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان) و شگویا (پتروشیمی تندگویان) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به سدور (سیمان دورود) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 55 میلیارد تومانی داشت. پس از سدور، خزر (فنرسازی زر) و ثنوسا (نوسازی و ساختمان ایران) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بازار بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما