صعود 13 هزار واحدی شاخص بورس تهران/ نمادهای پالایشی سبز شدند

کدخبر: 399778
اقتصاد نیوز : شاخص کل بورس تهران با صعود 13 هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 267 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، در شروع معاملات بازار سرمایه ،شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 13 هزار  واحدی در ارتفاع یک میلیون و 267 هزار واحد قرار گرفت.  شاخص کل هم وزن نیز  با صعود 972 واحدی 435 هزار و 812 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

فارس، فملی و تاپیکو بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های وبملت، فخاس و بورس بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

 در معاملات امروز بورس تهران افزایش نسبی تقاضا در نماد‌های گروه پالایشی کاملا مشهود است.

در جریان معاملات متعادل گروه خودرویی‌ها شاهد نوسانات مثبت در نماد خساپا و قرار گرفتن سهم در قیمت ۲۲۶ تومان هستیم. خودرو در قیمت ۲۴۸ تومان قرار دارد و مثبت دنبال می‌شود. خگستر نیز در قیمت ۲۸۴ تومان قرار دارد.

در گروه بانکی‌ها نماد وتجارت بدلیل افشای اطلاعات متوقف شد. وبملت در قیمت ۴۱۲ تومان دنبال می‌شود و با نوسان منفی مواجه است. وپاسار در معاملات امروز این گروه مورد توجه سهامداران قرار دارد.

فارس با قدرت به صف خرید نشست.

در دارویی‌ها نماد برکت در قیمت ۳۵۷۹ تومان دنبال می‌شودو رشد بیش از ۲ درصد دارد. دروز در سقف قیمت روزانه قرار دارد و صف خرید را تجربه می‌کند. والبر از دیگر نماد‌های مورد توجه بازار است که در قیمت ۱۶۵۵ تومان داد و ستد می‌شود.

رخ نمایی خریداران و قدرت حاکم شده از سوی تقاضا در نماد‌های گروه محصولات شیمیایی موجب شد تا امروز شاهد سبز پوشی بخش عمده این از نماد‌های این گروه باشیم. پترول، شگویا، فارس با صف خرید همراه هستند. شیران رشد ۳ درصدی دارد. نوری در قیمت ۶۳۵۰ تومان با پیشروی ۲ درصدی دنبال می شود.

قدرت خریدار در بازار بالا گرفته و شاهد شکل گیری بیشتر نماد‌های بزرگ و شاخص ساز از جمله شپنا هستیم.

بورس تهران

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما