بورس سال را سبزپوش تمام کرد/ روز خوب بانکی‌ها و سرخ‌پوشی خودرویی‌ها +اینفو

کدخبر: 400093
اقتصاد نیوز : تابلوی بورس تهران در آخرین روز کاری سال 1399 سبزپوش شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 17 هزار و 182 واحدی به رقم یک میلیون و 307 هزار و 657 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز هزار و 862 واحد بالا آمد و در سطح 439 هزار و 795 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 162 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 990 واحد رسید. 

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

«فولاد»، «فارس» و «فملی» نمادهای بزرگ و شاخص ساز بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و اپال و فولاد در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز رافزا، کزغال و وسپهر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

گروه‌‌ سبز بازار

در روز سبزپوشی تابلوی بورس، اغلب نمادهای گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری مانند وبصادر، وپست، وبملت و وتجارت رشد قیمت داشتند. در مقابل اکثری قریب به اتفاق نمادهایی خودرویی بازار مانند خودرو، خساپا و خگستر با افت ارزش مواجه شدند.

رشد ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 56 هزار و 744 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 141 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 12 درصد کاهش یافت و به رقم 6 هزار و 237 میلیارد تومان رسید. 

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز سه‌شنبه 52 درصد کاهش یافت و به رقم 295 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 10 درصد افزایش یافت و هزار و 854 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ شاخص کل بورس پس از ۴ روز رشد کرد و قیمت سهام اغلب نمادهای بانکی افزایش یافت .

از دست ندهید
بلیط هواپیما