نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

خروج پول حقیقی در روز صعودی بورس +اینفو

کدخبر: 400095
اقتصاد نیوز : در روز ‌‌چهارشنبه شاهد خروج 152 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار بودیم.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 17 هزار و 182 واحدی به رقم یک میلیون و 307 هزار و 657 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز هزار و 862 واحد بالا آمد و در سطح 439 هزار و 795 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 162 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 990 واحد رسید. 

سهم‌های تاثیرگذار 

«فولاد»، «فارس» و «فملی» نمادهای بزرگ و شاخص ساز بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و اپال و فولاد در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز رافزا، کزغال و وسپهر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

خروج پول حقیقی 

در روز ‌‌چهارشنبه شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 152 میلیارد تومان بود.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را شرکت سرمایه‌گذاری امید (وامید) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 55 میلیارد تومان بود. پس از وامید، شتران و فولاد بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

بورس

گروه‌‌ سبز بازار

در روز سبزپوشی تابلوی بورس، اغلب نمادهای گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری مانند وبصادر، وپست، وبملت و وتجارت رشد قیمت داشتند. در مقابل اکثری قریب به اتفاق نمادهایی خودرویی بازار مانند خودرو، خساپا و خگستر با افت ارزش مواجه شدند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 56 هزار و 744 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 141 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 12 درصد کاهش یافت و به رقم 6 هزار و 237 میلیارد تومان رسید. 

عیدی بورس به سهام‌داران

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز سه‌شنبه 52 درصد کاهش یافت و به رقم 295 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 10 درصد افزایش یافت و هزار و 854 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پالایش نفت تهران (با نماد معاملاتی شتران) با صف‌ خرید 156 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از شتران، تبرک (گروه صنعتی تبرک) و فباهنر (مس شهید باهنر) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 125 میلیارد تومانی داشت. پس از بنو، سنیر (سیمان سفید نی ریز) و کلوند (کاشی الوند) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس

 

تیتر یک
  • عرضه ارز در بازار متشکل بالای متوسط ۱۸ روزه

    روند نزولی قیمت دلار و یورو در بازار متشکل ارزی ادامه دارد، عرضه روزانه دلار و یورو نیز بالای متوسط ۱۸ روز کاری گذشته…

از دست ندهید
بلیط هواپیما