شاخص بورس بالاخره لباس سبز بر تن کرد/ صعود 817 واحدی بورس تهران

کدخبر: 406951
اقتصادنیوز : تحرکات مثبت در بزرگان، شاخص کل را بالاخره پس از منفی‌های متوالی مثبت کرد. در آغاز معاملات شاهد افزایش نسبی تقاضا نسبت به روزهای گذشته در نماد‌های بزرگ و کوچک هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز، در شروع معاملات بازار سرمایه ،شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 817 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 217 هزار واحد قرار گرفت.  شاخص کل هم وزن اما سرخپوش شد و با افت 136 واحدی 431 هزار و 635 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

شستا، فملی ، و وبملت  بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

شاخص کل در آغاز معاملات مثبت شد و باید دید آیا تا پایان معاملات  سبزپوشی شاخص دوام خواهد داشت یا خیر.

خودرو کار خود را مثبت آغاز کرد.

در جریان معاملات امروز گروه بانکی شاهد سبزپوشی داد و ستد در نماد‌های بزرگ و لیدر گروه هستیم، بطوری که نماد وبملت با رشد بیش از ۳ درصد دنبال می‌شود.

پالایشی ها متعادل دنبال می شوند و نماد شپنا در مدار مثبت و در قیمت ۱۱۷۰ تومان در حال داد و ستد است. در روانکارها نماد شسپا رشد بیش از ۱ درصد دارد.

در جریان معاملات منفی گروه خودرویی‌ها شاهد ثبت حجم معاملات بالای ۱۸۳ میلیون برگه سهم در نماد خساپا هستیم، اما نماد با فشار فروش مجددا مواجه و با صف فروش ۱۸۱میلیون سهمی دنبال می‌شود. خودرو آغازی مثبت به نمایش گذاشت، ولی همسو با روند گروهش تغییر جهت به سمت منفی داده و اکنون با افت قیمت در آستانه کف قیمت روزانه قرار دارد.

فلزی‌ها که در جریان معاملات روز گذشته در مدار توجه سهامداران قرار گرفته بودند، امروز هم نیز با آغازی متعادل همراه هستند و شاهد پیشروی بیش از ۱ درصدی قیمت در نماد‌های فخوز، کاوه و فایرا هستیم. فولاد و فملی نیز در محدوده صفر تابلو قرار دارند.

در اکوایران ببینید:بزرگان از بورس خارج نشدند

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۲۰میلیارد تومان (۸۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۱۵میلیارد تومان (۲۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۵۶۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۹۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

 حدود ۲۳درصد از پنج هزار و ۷۹۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۵۵۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن هزار و ۴۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۳۴۵میلیارد تومان خواهد رسید.

صف فروش خودرو جمع شد و سهم اکنون در کف قیمت روزانه در حال معامله است.

در گروه بانکی ها نماد وتجارت مجددا در مدار مثبت قرار گرفت و عمده نمادهای گروه با حمایت حقوقی ها تغییر مسیر داده و در محدوده مثبت در حال داد و ستد هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما