پیش بینی بورس امروز ‌شنبه 4 اردیبهشت

بورس در آستانه سقوط به کانال 1.1 میلیونی

کدخبر: 407609
اقتصاد نیوز : بورس در ابتدای اردیبهشت در آستانه سقوط به کانال 1.1 میلیونی قرار گرفته است. آیا امروز شاخص ریزش می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز – ‌شنبه چهارم اردیبهشت- یکی از مترها برای مسیریابی بازار سهام می تواند روند بازار سهام در روز چهارشنبه باشد. روز چهارشنبه شاخص کل بورس 12 هزار و 527 واحد و شاخص هم‌وزن هزار و 613 واحد افت کردند. همچنین شاخص کل فرابورس  55 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 728 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 15 نماد رشد قیمت و 270 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 3 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 57 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نامه مهم فعالان بازار سرمایه به سران قوا

هشتگ «دامنه متقارن شود» در آستانه سقوط بورس به کانال 1.1 میلیونی

بیشترین افزایش قیمت

روز چهارشنبه در بورس شرکت پتروشیمی غدیر (شغدیر)، سیمان داراب (ساراب) و بانک کارآفرین (وکار)‌ بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های صنعتی دوده فام (شصدف)، پگاه گیلان (غگیلا) و نفت ایرانول (شرانل) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس شرکت سیمان فارس (سفارس)، تجارت الکترونیک پارسیان (رتاپ) و سیمان غرب (سغرب) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا) و ذوب آهن اصفهان (ذوب) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز چهارشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌شنبه است. در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار با مازاد عرضه 4 هزار و 146 میلیارد تومانی بسته شد.

پیش بینی بورس

افزایش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات چهارشنبه 366 نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید 2 نماد بود. همچنین در این روز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز سه‌شنبه 5 درصد کاهش یافت و در رقم 48 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 8 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 194 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

روز چهارشنبه در پایان معاملات تنها 2 نماد صف خرید داشتند. شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 35 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین عرضه‌ها

روز چهارشنبه بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 177 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی)  بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

پس از بهبود اندک شاخص کل در روز سه‌شنبه، روز چهارشنبه شاخص‌‌های بازار سهام باز هم نزول کردند و تعداد نمادهایی که افت قیمت داشتند بیشتر از نمادهای با رشد قیمت بودند. از طرف دیگر سهم معامله‌گران حقیقی از فروش‌ها بیش از سهم آن‌ها از خرید‌ها بود. در سمت تقاضا، 57 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 43 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز 85 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 15 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد. در پایان معاملات، ارزش صف‌های فروش بیش از صف‌های خرید بود و بازار با مازاد عرضه بسته شد.

روز چهارشنبه علاوه بر رشد عرضه حقیقی‌ها، رقم ورود پول حقیقی نیز منفی شد و 568 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد.

همچنین در این روز شاخص بورس سطح حمایت مهم یک میلیون و 210 هزار واحد را از دست داد و در آستانه سقوط به کانال 1.1 میلیونی قرار گرفت. سقوط به کانال پایین‌تر می‌تواند انتظارات سهام‌داران نسبت به آینده را بیش از پیش منفی کند و بر بدبینی‌ها نسبت به آینده بازار سرمایه بیفزاید.

تحلیل‌گران تکنیکی سطح حمایت بعدی شاخص را یک میلیون و 170 هزار واحد معرفی می‌کنند، بنابراین شاخص تا سطح حمایت بعدی 37 هزار واحد فاصله دارد. اگر روند نزولی بازار در این هفته نیز ادامه یابد و نرخ نزول شاخص‌ها همانند هفته گذشته باشد بورس می‌تواند سطح حمایت بعدی را هم از دست بدهد.

پیش بینی بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما