بازار سهام در یک نما؛

سقوط شاخص به کانال جدید / ریزش سنگین در نیم ساعت پایانی +اینفو

کدخبر: 414507
اقتصاد نیوز : با افت 12 هزار واحدی شاخص کل بورس پایتخت به کانال پائین‌تر سقوط کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 12 هزار و 189 واحدی به رقم یک میلیون و 95 هزار و 725  واحد رسید. در نیم ساعت پایانی معاملات شاخص کل 6 هزار واحد ریزش کرد. 

شاخص هم وزن نیز 4 هزار و 999 واحد نزول کرد و در سطح 383 هزار و 217 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 27 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 476 واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «وبملت»، «وتجارت» و «پارسان» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شپنا صدرنشین است و شتران و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار

در روزی که اغلب گروه‌ها و نمادهای بازار قرمز پوش بودند، نمادهای گروه شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی شدند. قیمت سهام نمادهای بزرگ این گروه مانند وغدیر، وبانک و شستا افزایش یافت. 

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 138 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 7 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 14 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 652 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گشته 12 درصد افزایش یافت و در رقم 172 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد افزایش یافت و 3 هزار و 505 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما