بازار سهام در یک نگاه؛

دو دمای متفاوت در بورس/ بزرگانِ بازار شاخص را سبز نگه داشتند +اینفو

کدخبر: 429339
اقتصاد نیوز : در روزی که شاخص هم وزن افت کرد، رشد قیمت نمادهای بزرگ بازار توانست شاخص کل را سبزپوش نگه دارد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل بورس با رشد هزار و 606 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 316 هزار و 516 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز با افت هزار و 159 واحدی در سطح 396 هزار و 744 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 176 واحد بالا آمد و در سطح 19 هزار و 395 واحد قرار گرفت.

بورس

سهم‌های پیش‌ران 

در روزی که شاخص هم وزن افت کرد، رشد قیمت نمادهای بزرگ بازار توانست شاخص کل را سبزپوش نگه دارد. نمادهای «فملی»، «کگل» و «نوری» بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. جم، شپدیس، همراه، وصندوق، فولاد، وغدیر و شاراک دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

همچنین سه نماد «فارس»، «وبملت» و «ومعادن» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس سپید صدرنشین است و ولکار و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز لطیف، گدنا و فگستر پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 482 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 32 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 0.64 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 624 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته 8 درصد افت کرد و در رقم 507 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 7 درصد کاهش یافت و 522 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما