اثر کابینه رئیسی بر بورس و دلار

کدخبر: 433049
اقتصاد نیوز : یک کارشناس بازار سرمایه آینده این بازار را در گروی رفع چند ابهام کابینه اقتصادی دولت جدید، نرخ ارز و جایگاه بازار سرمایه در کسری بودجه دولت دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فردین آقابزرگی با اشاره به برگزاری کمپین‌های انتخاباتی رئیس جمهور دولت سیزدهم اظهار کرد: می‌توان گفت گروه مشاوران اقتصادی و مدیرانی که در ابتدا حتی در کمپین‌های آقای رئیسی حضور داشتند، فراجناحی و تخصص محور بودند. برنامه‌هایی که ارائه کردند ولو در قالب کلیات و بدون اشاره به جزئیات، نشان دهنده این است که تیم اقتصادی هیات دولت حتما با مشاوره این افراد انتخاب شده و پیش می‌روند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی معرفی نشوند نمی‌توان پیش بینی درستی از آینده داشت، چراکه دیدگاه این افراد تاثیر زیادی بر سمت و سو و خط مشی اقتصاد و بازار سرمایه می‌گذارد. اما از آنجاکه مشاوران با تجربه بودند، به نظر من در معرفی تیم اقتصادی تاثیر مثبت دارد.

این کارشناس بازار سرمایه درمورد پیش بینی وضعیت این بازار در دولت جدید گفت: چند آیتم نامشخص بودن کابینه اقتصادی دولت جدید، پیش بینی‌های نادرست در مورد نرخ دلار (درحالی که پیش بینی می شد روند قیمت دلار کاهشی باشد، افزایشی شد)، سیاست‌های پولی و مبهم بودن و ادامه روند استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای نقدینگی دولت باعث می‌شود آینده بازار سرمایه کمی مبهم باشد. اگر این ابهامات روشن شود، بهتر می‌توان اظهار نظر کرد که حرکت بازار سرمایه به کدام سمت خواهد بود.

آقابزرگی تاکید کرد: البته طبق تحلیل تکنیکال بعد از سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹، سال ۱۴۰۰ سال با ثباتی برای بازار سرمایه است. رشد شارپی ندارد و حداکثر بازدهی به میزان نرخ تورم مورد پیش بینی و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما