تغییرات هفتگی قیمت سهام عدالت/ سهام عدالت چقدر می ارزد؟

کدخبر: 452431
ارزش سهام عدالت نسبت به دوران اوج بورس در مردادماه سال جاری افت 40 درصدی داشت.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از فارس، بررسی قیمت و ارزش سبد سهام عدالت در هفته های متوالی نشان می دهد، روندهای موجود در ارزش این سهام نیز دنباله رو شاخص کل بورس است. در هفته هایی که شاخص کل بورس رشد داشته، ارزش سبد سهام سهام عدالت نیز افرایش یافته است.

مواقعی که شاخص کل بورس روند نزولی به خود گرفته است، قیمت نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت نیز با افت مواجه شده است. بسیاری از کارشناسان دلیل این روند مشابه میان شاخص کل بازار سرمایه و سبد سهام عدالت را به پورتفوی این سهام مربوط می‌دانند.

سهام عدالت بیشتر از شرکت های بزرگ و اصطلاحا شاخص ساز بورس تشکیل شده است. این مساله سبب شده تا هر روندی که شاخص کل به خود بگیرد، این سهام نیز با همان روند تغییر کند.

از سهام عدالت چه خبر؟

در هفته گذشته خبر خاصی پیرامون سهام عدالت روی خروجی خبرگزاری ها، سایت های خبری، روزنامه ها و فضای مجازی منتشر نشد. در این هفته دولت و مجلس به دنبال راهی هستند تا سهام عدالت را به افراد و خانواده‌های جامانده از دریافت سهام عدالت هستند.

سهام عدالت شما چقدر می‌ارزد؟

سهام عدالت در چهار نوع سبد توزیع شده است. سبدهای 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی به ترتیب در پایان هفته دوم آبان 9 میلیون 437 هزار تومان، 11 میلیون 352 هزار تومان، 12 میلیون و 275 هزار تومان و 23 میلیون 74 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در هفته دوم آبان سهام عدالت با رشد 0.49 درصدی نسبت به هفته پیش از آن مواجه شده است. این مساله سبب شده است، سهام عدالت در برگه های مختلف به ترتیب با افزایش 76 هزار و 983 تومانی، 92 هزار و 05 تومانی، 100 هزار تومانی و 188 هزار تومانی مواجه شود.

در صورتی که روند بورس به یک حالت متعادل تبدیل شود، می توان امیدوار بود که ارزش سهام عدالت نیز به بالاترین میزان خود در مردادماه سال 99 نزدیک شود.

  • 5
  • 11
تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز طلا در بازارهای جهانی روندی صعودی نسبی را طی کرد. با این حال می‌توان گفت به صورت کلی بازارهای طلا و…

از دست ندهید
بلیط هواپیما