مروری بر معاملات بازار سهام در هفته سوم آبان؛

خروج بورس از رکود

کدخبر: 453668
اقتصادنیوز: در سومین هفته معاملاتی آبان ماه میانگین ارزش معاملات خرد بورس در سطح 6 هزار میلیارد تومان قرار دارد که نسبت به هفته پیشین رشد 52 درصدی داشته است.
به گزارش اقتصادنیوز، در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات خرد بورس 6 هزار و 192 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 4 هزار و 68 میلیاردی هفته پیشین، رشد 52 درصدی داشته است.
ارزش معاملات خرد در روز چهار‌شنبه 5 هزار و 722 میلیارد تومان بود که نسبت به روز پیشین افت 9 درصدی داشته است. بالاترین رقم ارزش معاملات خرد روز یکشنبه ثبت شد که بالغ بر 7 هزار و 363 میلیارد تومان بود و کمترین رقم به روز شنبه برمی‌گردد که 5 هزار و 714 میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات کل بازار سهام

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 62 هزار و 871 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته 21 هزار و 348 تومان بود که نسبت به رقم 17 هزار و 895 میلیاردی هفته پیشین، رشد 19 درصدی داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌های گذشته معاملات اوراق بدهی رونق بیشتری داشته است. مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 67 هزار و 41 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 5 درصد افزایش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 33 درصد بود که نسبت به سهم 31 درصدی هفته پیشین افزایش یافته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با افت 95 درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به 461 میلیارد تومان رسید که 6 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما