گزارش «اقتصادنیوز» از ورود و خروج پول حقیقی در بازار سهام؛

رشد 645 درصدی خروج پول از بورس

کدخبر: ۴۵۵۲۶۳
اقتصادنیوز: در هفته اخیر به‌طور متوسط 12 درصد از پول حقیقی خارج شده از بورس روانه صندوق‌های با درآمد ثابت شده است.
به گزارش اقتصادنیوز، در هفته اخیر روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس ادامه داشت و رکورد پنج روز متوالی را ثبت کرد. 

در هفته اخیر  بورس در شرایطی به استقبال معاملات روز شنبه رفت که روز چهارشنبه شاهد خروج 16 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار بودیم. روز شنبه 374 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد و روز یکشنبه این رقم به 276 میلیارد تومان رسید. روز دوشنبه بیشترین میزان خروج نقدینگی حقیقی هفته ثبت شد و به رقم 534 میلیارد تومان بالغ شد.

در پایان معاملات روز سه‌شنبه 59 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد و بورس پنجمین روز خروج پول حقیقی را پشت سر گذاشت. اما روز چهارشنبه این روند متوقف شد و شاهد ورود 13 میلیارد تومان پول حقیقی بودیم.

در مجموع کل هفته هزار و 230 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 246 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد 645 درصدی داشته است.

ورود نقدینگی حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت

در هفته اخیر شاهد ورود پول حقیقی به صندوق‌های با درآمد ثابت بودیم. به استثنای روز شنبه، در 4 روز بعدی هفته خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در این صندوق‌ها مثبت بود. 

در مجموع این هفته 145 میلیارد تومان پول حقیقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس وارد شده است. به طور میانگین روزانه 29 میلیارد تومان پول حقیقی از این صندوق‌ها خارج شده است. بنابراین می‌توان گفت به‌طور متوسط 12 درصد از پول حقیقی خارج شده از بورس روانه صندوق‌های با درآمد ثابت شده است. 

بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی