سیگنال دلار و مذاکرات وین به بازار سهام

پیش بینی الگوی رفتاری شاخص بورس امروز

کدخبر: 456511
اقتصادنیوز: بورس بازان امیدوارند روز سه شنبه الگوی حرکت روبه جلوی شاخص تثبیت شود.

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام درحالی امروز دومین روز آذر را سپری می کند که با جریان سمت تقاضا در روز نخست آذر، انتظار می رود که بازار دوباره با قوت خریداران در سمت تقاضا دنبال شود.

در این روز خریداران همچنان با تردید گام بر می دارند. از سویی، سمت عرضه همچنان می تواند معادلات را بهم بزند، چرا که در سمت خریداران تردیدها باقی است.

عملکرد شاخصه های بازار سهام در روز دوشنبه نشان می دهد با وجود اینکه بازار به نفع خریداران و سمت تقاضاست اما فاصله شکل گرفته بسیار اندک و به دلیل شکنندگی ممکن است دوباره فشار از سمت عرضه به سمت تقاضا وارد شود. البته ورودی جریان پول حقیقی ها نسبتا مناسبت ارزیابی شده است، چرا که حقیقی ها نزدیک 2 برابر خروجی ها ورودی پول داشتند. 

شاخص کل بورس روز گذشته دوباره به کانال 1.4 میلیون واحد برگشت و امروز هم در همان کانال به احتمال بسیار قوی به کار خود ادامه می دهد. این در حالی است که تجربه و تکرار الگوهای رفتاری قبلی شاخص هم نشان می دهد پیشروی شاخص محتمل است اما بدون اهرم های رشدی در ادامه معاملات، ممکن است این پیشروی دوباره با وقفه ایجاد شود.

نظرسنجی اقتصادنیوز: احتمال تکرار الگوی قبل

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز هم نشان می دهد بازار سهام در روز سه شنبه با تداوم حرکت روبه جلوی شاخص همراه شود. اگرچه در این خصوص امیدواری ها از ناحیه برخی از معامله گران وجود دارد اما به نظر می رسد مسئله نوسان گیری و حرکت روبه جلوی شاخص سازها بیشتر در رشد شاخص اثر گذار باشند.

فعلا در بازار اهرم های لحظه ای همچون رشد قیمت دلار یا کامودیتی ها که بتوانند رشد بازار را حتمی جلوه دهند وجود ندارند و با توجه به گمانه زنی ها از بودجه سال آینده و رویدادهای مربوط به مذاکرات برجامی وین (همچون ورود رافایل گروسی به تهران و آغاز دور جدید مذاکرات از هفته آینده) بخشی از نیروها و بازیگران بازار در تب و تاب و نوسان منتظر اثربخشی هر یک از این رویدادها هستند. 

  • 2 (1)
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما