نقشه بازار سهام 2 آذر 1400

سهم‌های پتروشیمی در صدر بورس امروز

کدخبر: 456623
روز سه‌شنبه برای دومین روز متوالی پول حقیقی ها به بورس وارد شد و نمادهای پتروشیمی بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از اکوایران، در دومین روز معاملاتی آذر ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز دوشنبه 2 هزار و 521 واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و 404 هزار واحد رسید. امروز دامنه نوسانات شاخص کم بود اما 4 بار تغییر مسیر داد و حرکتی رفت و برگشتی داد. 

شاخص هم وزن نیز امروز با کاهش هزار و 889 واحدی در سطح 385 هزار و 44 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 37 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 149 واحد قرار گرفت.

ورود نقدینگی حقیقی

امروز برای دومین روز پیاپی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 69 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد.

 در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام پارس (پتروشیمی پارس) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 118 میلیارد تومان بود. پس از پارس، شفن (پتروشیمی فناوران) و شلرد (کود شیمیایی اوره لردگان) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

نمادهای پیشران

امروز نمادهای «فولاد»، «تاپیکو» و «شبندر» بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. همچنین سه نماد «شستا»، «پارس» و «شفن» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «فرابورس»، «صبا» و «آریا» بیشترین تاثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شگویا»، «سمگا» و «شجم» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و فسبزوار و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فجهان، توسن و مدیریت پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با کاهش 92 درصدی به رقم 5 هزار و 714 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 901 میلیارد تومان بود که 15 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز اندکی رشد کرد و با کاهش 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 264 میلیارد تومان رسید که 73 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

افزایش ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات سه‌شنبه ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز دوشنبه 57 درصد افزایش یافت و 149 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 48 درصد افت کرد و در رقم 264 میلیارد تومان ایستاد.

نماد سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) با صف‌ خرید 38 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سمگا، نمادهای پارس (شرکت پتروشیمی پارس) و آپ (آسان پرداخت پرشین) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به وسخوز (سرمایه گذاری استان خوزستان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 34 میلیارد تومانی داشت. پس از وسخوز، نمادهای وسرضوی (سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی) و غصینو (صنعتی مینو) بیشترین صف فروش داشتند.

  • 14
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما