چرا خریداران سهم نمی خرند؟

راز بی اعتمادی به بورس /پیش بینی بازار سهام 25 دی

کدخبر: 469066
اقتصادنیوز: معاملات بازار سهام در روز شنبه با نوسان‌های محدودی همراه خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سهام در روز شنبه 25 دی ماه 1400، در ادامه روند معاملات بورس و فرابورس در روز چهارشنبه احتمالا نوسان محدودی را از سر می گذراند.

به باور تحلیلگران معامله گران در روز ابتدایی هفته اگرچه فعلا در شرایط انتظاری به سر می برند اما به نظر می رسد به دلیل همین شرایط انتظاری، عرضه در غیاب تقاضا با توان بالایی فروشندگان روبه رو خواهد شد.

پیش بینی ریزش شدید قیمت طلا

 

سیگنال دهی به بورس و فرابورس

شاخص های عملکردی بازار سهام در روز شنبه حاکی از آن است که سمت فروش همچنان با توان بالایی روبه روست و خریداران به دلیل تردیدی که نسبت به دورنمای بازار دارند، حضور فعالی نخواهند داشت. خروج پول حقیقی ها از بازار سهام با پایین بودن ارزش معاملات خُرد نیز نشانگر و تایید کننده همین موضوع است.

در این مختصات آنچه به بازار جهت می دهد، سیگنال مربوط به رویدادها و اتفاقات سیاسی اقتصادی است. از وین خبر می رسد که دیپلمات ها برای مشورت به پایتخت ها برگشته اند و بعد از دو روز مذاکرات را از سر می گیرند که نشان می دهد همچنان معامله گران باید منتظر بمانند. با وجود کندی در روند مذاکرات، اما طرف های مذاکره کننده نسبتا خوش بین اند.


در اکوایران ببینید؛

در رویدادهای اقتصادی هم قرار است تصمیمات مهمی در بودجه با تایید مجلس گنجانده شود و در صدر آنان به احتمال زیاد سیاست حذف دلار 4200 تومانی به عنوان سیاست تخصیص ناکارآمد ارزی در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت که می تواند به بازار سهام و سهم های دارویی و غذایی همچنان سیگنال بدهد.

نظرسنجی اقتصادنیوز: چرا خریداران سهم نمی خرند؟

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز نشان می دهد که با وجود جذابیت قیمت سهام (به طور مثال قیمت سهم شرکت ملی مس ایران (فملی) در 4 ماه اخیر با افت بیش از 40 درصد روبه رو بوده و هر سهم آن به 700 تومان رسیده است) برای خریداران، اما همچنان حمایتی صورت نمی گیرد. رفتار بورس بازان ناشی از تردید آنان نسبت به دورنمای بازار سهام و معاملات بورس و فرابورس است و همین مسئله باعث شده عرضه کنندگان شرایط بهتری در بازار داشته باشند. معاملات روز شنبه نیز در همین مختصات قابل پیگیری است. 

  • 00
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی