دو سوی سبز و قرمز بازار سهام امروز؛

سقوط سهم‌های کامودیتی محور بورس

کدخبر: ۴۶۹۷۰۸
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس برای چهارمین روز متوالی نزول کرد و اغلب نمادهای کامودیتی محور بازار سهام افت قیمت داشتند.
سقوط سهم‌های کامودیتی محور بورس
به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه، 27 دی 1400، شاخص کل بورس تهران با کاهش 4 هزار و 271 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 306 هزار و 532  واحد رسید.  

شاخص هم وزن با افت هزار و 394 واحدی در سطح 345 هزار و 84 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 3 واحد بالا آمد و در سطح 17 هزار و 875 واحد قرار گرفت. 

امروز اغلب نمادهای کامودیتی محور بازار سهام افت قیمت داشتند و نمادهای «فملی»، «وبملت» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل داشتند. «خودرو»، «پارسان» و «شبندر» نیز بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «کگهر»، «زاگرس» و «کلر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غصینو»، «فرابورس» و «شگویا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و شپنا و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، کرمان و توسن پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 138 هزار و 114 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 133 هزار و 769 میلیارد تومان بود که 97 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام نیز رشد کرد و با افزایش 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 373 میلیارد تومان رسید که 2 درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد. 

دو سوی سبز و قرمز بازار سهام

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 135 نماد رشد قیمت داشتند که 95 نماد بورسی و 40 نماد فرابورسی بودند. همچنین 337 نماد کاهش قیمت داشتند که 240 نماد بورسی و 97 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 27 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 68 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید