نمادهای پُرمعامله بازار سهام؛

افت معاملات خُرد بورس در هفته آخر دی ماه 1400

کدخبر: 470274
اقتصادنیوز: در آخرین هفته معاملاتی دی ماه 1400، میانگین ارزش معاملات کل بازار سهام افت 4 درصدی داشت و ارزش معاملات خرد سهام 10 درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، در هفته اخیر شاهد کاهش میانگین ارزش معاملات خرد بورس بودیم. میانگین ارزش معاملات خرد بورس 2 هزار و 465 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 2 هزار و 742 میلیاردی هفته پیشین، افت 10 درصدی داشته است.

در این هفته کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز یکشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 2 هزار و 309 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز سه‌شنبه ثبت شد که به رقم 2 هزار و 762 میلیارد تومان بالغ شد. 

جدول معاملات  

در روزهای ابتدایی هفته سهام خودرو (شرکت ایران خودرو) صدرنشین جدول معاملات بود و در 3 روز ابتدایی هفته نماد خودرو بیشترین ارزش معاملات و بیشترین حجم معاملات بازار را داشت. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نماد فولاد (شرکت فولاد مبارکه) بیشترین ارزش معاملات بازار را داشت. روز چهارشنبه فولاد بیشترین حجم معاملات بازار سهام نیز به فولاد اختصاص داشت.

افت معاملات بازار

در هفته اخیر در روز دوشنبه به علت رشد ارزش معاملات اوراق بدهی ارزش کل معاملات بازار سهام تفاوت زیادی به روزهای دیگر داشت. روز دوشنبه معاملات کل بازار ارزشی معادل 138 هزار و 114 میلیارد تومان داشت که بالاترین رقم هفته بود. میانگین ارزش معاملات کل هفته 31 هزار و 570 تومان بود که نسبت به رقم 32 هزار و 799 میلیاردی هفته پیشین، افت 4 درصدی داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌ اخیر ارزش معاملات اوراق بدهی رشد نسبی داشت. مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 139 هزار و 147 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین 4 درصد کاهش داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 40 درصد بود که نسبت به سهم 36 درصدی هفته پیشین افزایش یافته است.

در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با رشد 347 درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به 2 هزار و 69 میلیارد تومان رسید که 34 درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

بورس

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی