ارزش معاملات بازار افزایش یافت

سبقت خودرویی ها در بورس امروز 11 بهمن 1400

کدخبر: 472962
اقتصادنیوز: امروز تابلوی بورس پایتخت برای چهارمین روز پی در پی سبزپوش شد و تمامی نمادهای خودرویی افزایش قیمت داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه، 11 بهمن 1400، شاخص کل بورس تهران برای چهارمین روز متوالی رشد کرد و با افزایش 10 هزار و 22 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 294 هزار و 670 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 2 هزار و 972 واحدی در سطح 330 هزار و 732 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 87 واحد بالا آمد و در سطح 17 هزار و 618 واحد قرار گرفت. 

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 330 نماد رشد قیمت داشتند که 240 نماد بورسی و 90 نماد فرابورسی بودند. همچنین 141 نماد کاهش قیمت داشتند که 91 نماد بورسی و 50 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 66 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 28 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

گروه سبز بورس

امروز قیمت سهام تمامی نمادهای خودرویی بازار سهام افزایش یافت و گروه «خودرو و ساخت قطعات» سبزترین گروه بازار بود. خودرو، خساپا، خگستر، خبهمن، خپارس و خزامیا از جمله نمادهای این گروه بودند که بیشترین رشد قیمت را داشتند. 

همچنین نام نمادهای خودرو، خبهمن و خساپا در میان اثرگذاران بر رشد شاخص کل بورس به چشم می‌خورد. به علاوه سه نماد خودرویی خساپا، خودرو و خبهمن به همراه وبملت و وتجارت بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌های بازار سهام

امروز نمادهای «وبملت»، «فولاد» و «کگل» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و «شپدیس»، «پارسان» و «غکورش» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «زاگرس»، «شگویا» و «هرمز» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «کوثر»، «آریا» و «کلر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شتران صدرنشین است و شبندر و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای  تجلی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 158 هزار و 658 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 152 هزار و 805 میلیارد تومان بود که 96 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد سهام نیز رشد کرد و با افزایش 1.4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 288 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در یک ماه اخیر است. ارزش معاملات خرد سهام 3 درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد. 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی