پیش بینی بازار سهام 30 فروردین 1401

سناریوهای پیش روی آینده بورس در کانال جدید

کدخبر: 489555
اقتصادنیوز: با ورود شاخص کل بورس به کانال جدید 1.5 میلیون واحدی، سناریوهایی را می‌توان برای آینده این روند پیش‌بینی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام امروز در کانال جدید 1.5 میلیون دنبال می شود. روز گذشته بازار سهام دوباره جان گرفت و حقیقی ها در بیشتر شاخص ها عملکرد مطلوبی داشتند. ارزش معاملات خُرد هم به بالای 7 همت رسید. حقیقی ها پس از کش و قوس استراتژی ورودی پول را در دستورکار قرار دادند و البته در موقعیت های خرید شروع به معامله کردند.

شرایط فعلی شاخص های عملکردی بورس و فرابورس

حقیقی ها با رفتار خود در معاملات روز دوشنبه مسیر ورود به کانال جدید شاخص کل را هموار کردند. هر چند که شاخص سازها متاثر از اخبار احتمالی نرمش دولت دربرابر بازنگری مصوبه عوارض صادراتی، پیکان خود را به جلو گرفتند.

با این وصف بررسی موقعیت های خرید و فروش نشان می دهد که خریداران همچنان در وضعیت برتری قرار دارند اما این وضعیت و شکاف میان خریداران و فروشندگان به نظر می رسد که نسبت به روزهای قبل کمتر شده و حتی این وضعیت می تواند در معاملات امروز تا حدی از حرکت روبه جلوی دوباره شاخص ها بکاهد.

رفتار بازار در ساعت پایانی دیروز نشان داد که احتمال اینکه مقاومت های شکل گرفته اجازه پیشروی بیشتر را به شاخص کل بورس ندهد، زیاد است اما در وضعیت دیگر، شاخص کل بورس می تواند عقبگرد به کانال 1.4 میلیون واحد داشته باشد.

نظرسنجی اقتصادنیوز: حرکت بعدی شاخص کل بورس

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز نیز نشان می دهد که معاملات امروز می تواند در همان جبهه صعودی دنبال شود اما به گفته فعالان و تحلیلگران بازار سرمایه، مقاومت شکل گرفته در کانال جدید می تواند مسیر فعلی را دوباره تغییر دهد یا اینکه از تیزی پیکان روبه جلوی شاخص کل بورس بکاهد. این در حالی است که احتمالا در معاملات امروز حقیقی ها همچنان در مسیر فعلی خود به حرکت ادامه دهند.

با این وصف در صورتی که اخبار مثبت مبنی بر بازنگری در اعمال عوارض صادراتی محقق شود، احتمال واکنش مثبت شاخص سازها و تکرار الگوی رفتاری می‌تواند شاخص را مثبت کند، هر چند که این خبر روز دوشنبه هم تا حدی پیش خور شده بود.

  • سناریت
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی