صعود قیمت سهم‌های بیمه‌ای؛

نزول شاخص در روز پُرنوسان بورس تهران

کدخبر: 490039
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس چندین بار نوسان کرد و روز پرنوسانی را سپری کرد. در نهایت شاخص پائین‌تر از سطح دیروز ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه، سی‌ و یکم فروردین 1401، شاخص کل بورس تهران با ریزش 818 واحدی نسبت به روز سه‌شنبه به رقم یک میلیون و 512 هزار و 287 واحد رسید. 

اما شاخص هم وزن بورس با رشد 861 واحدی در سطح 401 هزار و 436 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 2 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 763 واحد قرار گرفت. 

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 230 نماد رشد قیمت داشتند و 249 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 48 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 51 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

امروز نمادهای «پارسان»، «شبندر» و «نوری» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد»، «وپارس» و «وبانک» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «شگویا»، «زاگرس» و «ومهان» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «صبا»، «اتکای» و «مادیرا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و خودرو و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای کرمان، تلیسه و تجلی پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار 

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای گروه «بیمه و صندوق‌های بازنشستگی» افزایش یافت و سبزترین گروه بازار بود. در میان نمادهای بیمه‌ای، آسیا، البرز، بنو، اتکای، میهن، نوین، ودی، پارسیان و کوثر از سبزترین نمادها بودند. 

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 7 هزار و 713 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 207 میلیارد تومان بود که 3 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 8 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 351 میلیارد تومان رسید.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی