شستا و دی صدرنشین بورس و فرابورس؛

بهبود معاملات خرد در روز سبز شاخص بورس

کدخبر: 510051
اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی مرداد ماه با بهبود معاملات خرد سهام، شاخص بورس تهران اندکی رشد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه یکم مرداد ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش هزار و 599 واحدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک میلیون و 473 هزار و 498 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 703 واحدی در سطح 404 هزار و 485 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 124 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 415 واحد قرار گرفت.  

امروز نمادهای «پارسان»، «تاپیکو» و «شپدیس» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «کگل»، «ومعادن» و «نوری» بیشترین تأثیر کاهشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «هرمز» و «کگهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شاوان»، «شگویا» و «غصینو» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و نوری و وتجارت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز دی، ددانا و هرمز پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

رشد ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 952 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 4 هزار و 212 میلیارد تومان بود که 42 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 66 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 814 میلیارد تومان رسید. 

رشد صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل افزایش یافت و 17 میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 43  درصد رشد کرد و در رقم 107 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد وبملت (بانک ملت) با صف‌ خرید 50 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وبملت، نمادهای تاپیکو (شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین) و غمینو (شرکت صنایع غذایی مین شرق) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد سپاها (شرکت سیمان سپاهان) تعلق داشت که ارزش آن 15 میلیارد تومان بود. پس از سپاها، نمادهای سدبیر، حپترو، فسپا و پارتا بیشترین صف فروش داشتند. 

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید