پیش بینی بورس فردا 15 شهریور 1401 / افت و خیز در بازار سهام

کدخبر: ۵۱۹۷۹۵
اقتصادنیوز: بازاری ها می‌گفتند تا برجام مشخص نشود همین داستان برای هر روز بازار سرمایه وجود خواهد داشت، شاخص در ابتدای روز رشد می‌کند و در نیمه دوم بازار افت می‌کند.
پیش بینی بورس فردا 15 شهریور 1401 / افت و خیز در بازار سهام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، معاملات بورس امروز را مخابراتی‌ها حمایت کردند؛ اخابر و نماد همراه جزء تاثیرگذاران مثبت بودند و نمادهای کگل و فارس و کچاد از جمله نمادهایی بودند که تأثیر منفی روی شاخص گذاشتند.

باز هم اوضاع در هم وزن بهتر بود و با رشد همراه شد تا اینکه این شاخص با یک هزارو 449 واحد مثبت روی عدد 410 هزار و375 واحد ایستاد.

از منظر تکنیکالی شاخص همچنان در محدود یک میلیون 420 هزار واحدی در حال رنج زدن است و بی‌رمقی در بازار موج می‌زند. بازار این روزها دچار یک سردرگمی شدیدی شده است و نمی‌تواند مسیر خود را به درستی انتخاب کند و همچنان روی میانگین حمایتی 200 روزه خود قرار دارد.

دلار به بالای 30 هزار تومان برگشته است و نرخ دلار نیمایی هم بالاتر از 26 هزار و 600 تومان گزارش می‌شود.

امروز همه نگاه‌ها به کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه بود که گفت محتوای مذاکرات محرمانه است و قصد انتشار تا حصول نهایی را نداریم، ما دنبال توافق خوب و پایدار هستیم. این خبر می‌توانست عده‌ای را از خرید منصرف کند و فروشندگانی را نیز از فروش سهام پشیمیان کند.

پیش بینی بورس فردا، سه‌شنبه 15 شهریور

ابهامات زیاد در بازار موجب این بی‌رمقی‌های بازار سرمایه شده است. دو روز گذشته را می‌توان یک روز در نظر گرفت چرا که در بازار تغییر خاصی را شاهد نبودیم و همه مفروضات همچنان پابرجا هستند. 

اهالی بازار می‌گفتند تا برجام مشخص نشود همین داستان برای هر روز بازار سرمایه وجود خواهد داشت، شاخص در ابتدای روز رشد می‌کند و در نیمه دوم بازار افت می‌کند.

نماد خاور با بیشترین ارزش معاملات جزء نمادهای با عرضه بالا هم محسوب می‌شد، وقتی به نقشه امروز بازار نگاه می‌کنیم گروه فلزات اساسی را در دو بخش صفر تابلویی و مثبت یک تا دو درصدی می‌بینیم و گروه انبوه سازی در تقاضا پیشتاز بودند. در گروه مخابرات و بیمه‌ای اوضاع به نفع خریداران بود و گروه بانکی همچنان متعادل و گاهی منفی کار کردند.

خبر دیگر این که قرار است از روز شنبه 19 شهریور ماه ساعت کاری فرابورس ایران تغییر کند و معاملات بازار فرابورس که تا ساعت 12 و 30 دقیقه انجام می‌شد، حالا تا ساعت 13 ادامه دار خواهد بود.

بورس

 

تیتر یک
  • وضعیت متغیرهای کلان در ۱۴۰۱

    در نخستین ماه ۱۴۰۱، رشد ماهانه نقدینگی در کشور منی بود. این رویه اما در ادامه ثباتی نداشته و رفته رفته بر سرعت ماهانه…

از دست ندهید
کارگزاری مفید