گزارش «اقتصادنیوز» از صف‌های بازار سهام امروز؛

بورس سقوط کرد /دومین ریزش سنگین سال

کدخبر: ۵۳۰۲۵۶
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران دومین سقوط بزرگ سال را پشت سر گذاشت.
بورس سقوط کرد /دومین ریزش سنگین سال

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه چهارم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 26 هزار و 22 واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 241 هزار و 38 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس با افت 8 هزار و 310 واحدی در سطح 361 هزار و 357 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 277 واحد پائین آمد و در سطح 17 هزار و 210 واحد قرار گرفت.  

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «میدکو»، «فولاد» و «پارسان» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «سصفها»، «خپویش» و «زپارس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «صبا» و «کگهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «قچار»، «کلر» و «سپیدار» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فولاد صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای کرمان، دی و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 16 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 9 هزار و 78 میلیارد تومان بود که 57 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 25 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 866 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در معاملات چهارشنبه 23 نماد صف خرید داشتند و 186 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 57 درصدی به 46 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 74 درصد افزایش یافت و 301 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 131 میلیون تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 18 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران)  با صف‌ خرید 9 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خموتور، نمادهای وتعاون (شرکت بیمه تعاون) و ثرود (شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غدشت تعلق داشت که ارزش آن 21 میلیارد تومان بود. پس از غدشت، نمادهای دی، رمپنا، خوساز و فمراد صف فروش داشتند.

بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید