نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام امروز؛

بی تفاوتی بورس به بسته حمایتی دولت+اینفو

کدخبر: ۵۳۰۸۹۱
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل رشد کرد و شاخص هم وزن ریزش کرد. افت شاخص هم وزن در شرایطی رخ داد که پیش بینی می‌شد بسته 10 بندی حمایت از بازار اثر مثبتی بر بازار داشته باشد اما تنها شاخص کل با رشد برخی نمادهای بزرگ بازار سبز شد.
بی تفاوتی بورس به بسته حمایتی دولت+اینفو

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه هفتم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 3 هزار و 564 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 244 هزار و 632 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس با افت 3 هزار و 216 واحدی در سطح 358 هزار و 143 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 69 واحد پائین آمد و در سطح 17 هزار و 140 واحد قرار گرفت. 

ریزش شاخص هم وزن در شرایطی رخ داد که پیش بینی می‌شد بسته 10 بندی حمایت از بازار اثر مثبتی بر بازار داشته باشد اما تنها شاخص کل با رشد برخی نمادهای بزرگ بازار سبز شد. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «شبندر»، «فملی» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «رمپنا»، «شبهرن» و «وبهمن» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «کگهر»، «غصینو» و «خدیزل» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «شراز» و «فرابورس» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فولاد صدرنشین است و خودرو و شبندر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 817 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 8 هزار و 935 میلیارد تومان بود که 60 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 1.2 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 2 هزار و 831 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های بازار سهام

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار 84 میلیون تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم 9 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نمادوتعاون (شرکت بیمه تعاون) با صف‌ خرید 6 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خموتور، نمادهای ثغرب (شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب) و خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غدشت تعلق داشت که ارزش آن 11 میلیارد تومان بود. پس از غدشت، نمادهای مادیرا، غنوش، فمراد و ثفارس صف فروش داشتند.

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید