گزارش «اقتصادنیوز» از صف های خرید و فروش بازار سهام؛

اقبال حقیقی به خودرویی‌ها در روز ریزش بورس +اینفو

کدخبر: ۵۴۵۷۱۷
اقتصادنیوز: در روزی که اغلب نمادهای بازار قرمزپوش بودند، نمادهای خودرویی با ورود پول حقیقی سبزپوش شدند.
اقبال حقیقی به خودرویی‌ها در روز ریزش بورس +اینفو

به گزارش اقتصادنیوز، امروز یکشنبه یازدهم دی ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل باز هم ریزش کرد و با کاهش 26 هزار و 119 واحدی تا سطح یک میلیون و 564 هزار و 375 واحد پائین آمد.

شاخص کل هم وزن نیز با افت 4 هزار و 631 واحدی در رقم 464 هزار و 375 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 101 واحدی در سطح 20 هزار و 24 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 239 نماد رشد قیمت داشتند و 429 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 36 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 64 درصد بازار افت قیمت داشتند.   

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای فارس، فولاد و میدکو بیشترین تأثیر را در ریزش شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای خودرو، خساپا و دانا بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بازار به ثبت رساندند. در میان گروه‌های بازار، دو گروه خودرو‌یی‌ها و بیمه‌ها از معدود گروه‌هایی هستند که تعداد نمادهای سبزپوش آن‌ها بیشتر است.

امروز بیشترین ورود پول حقیقی نیز به دو نماد خودرویی؛ خاور (ایران خودرو دیزل) و خودرو (ایران خودرو) اختصاص داشت.  

در فرابورس نیز نمادهای آریا، زاگرس و فغدیر بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای بپاس، کگهر و خدیزل بیشترین تأثیر افزایشی را در افت شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و شستا در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، دی و فرابورس پرتراکنش ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 18 هزار و 497 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 7 هزار و 914 میلیارد تومان بود که 43 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 18 درصدی به نسبت روز دوشنبه به رقم 8 هزار و 140 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات امروز، 92 نماد صف خرید داشتند و 40 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با رشد 28 درصدی به 334 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 42 درصد کاهش یافت و 228 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد فاذر (شرکت صنایع آذرآب) با صف‌ خرید 50 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فاذر، نمادهای دانا (شرکت بیمه دانا) و بالاس (شرکت مهندسی ساختمان تأسیسات راه آهن) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در پایان معاملات، بیشترین صف فروش به نماد ولبهمن (شرکت بهمن لیزینگ) اختصاص داشت، پس از ولبهمن، نمادهای حآسا، تماوند، قثابت و پارتا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. 

 

بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی