گزارش «اقتصادنیوز» از صف های خرید و فروش بازار سهام؛

تابلوی قرمز بورس /شروع و پایان خوب کافی نبود

کدخبر: ۵۵۰۳۷۱
اقتصادنیوز: امروز در حالی شاخص‌های بازار سهام ریزش کردند که در شروع و پایان معاملات، شاخص‌ها روند صعودی داشتند و فقط در مقطع میانی بازار شاخص‌ها نزولی بوند.
تابلوی قرمز بورس /شروع و پایان خوب کافی نبود

به گزارش اقتصادنیوز، امروز یکشنبه دوم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با کاهش 4 هزار و 652 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 652 هزار و 923 واحد پائین آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با افت 2 هزار و 18 واحدی در رقم 519 هزار و 938 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با ریزش 25 واحدی در سطح 21 هزار و 263 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 310 نماد رشد قیمت داشتند و 343 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 48 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.   

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای میدکو، حکشتی و تاپیکو بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای شتران، فارس، فملی و فولاد بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای صبا، آریان و خدیزل بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای فزر، زاگرس و مارون بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شتران بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و خگستر در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، دی، کرمان پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 13 هزار و 986 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 187 میلیارد تومان بود که 8 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 14 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 9 هزار و 96 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات یکشنبه، 93 نماد صف خرید داشتند و 50 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با افت 8 درصدی به 771 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 54 درصد کاهش یافت و 247 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف‌ خرید 200 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای فروژ (شرکت صنایع فروآلیاژ ایران) و دسینا (شرکت داروسازی سینا) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد بالاس اختصاص داشت و پس از بالاس، نمادهای حپترو، انرژی1، بالبر و وآذر بیشترین صف فروش را داشتند. 

بورس

 

 

تیتر یک
  • نتانیاهو چطور بدون رنجاندن پوتین از نردبان بالا برود؟

    اقتصادنیوز: واشنگتن و اسرائیل نسبت به تهدید ایران کاملاً با هم هم‌نظرند، اما در مورد اقدامات مهارکننده آن توافق ندارند.

کارگزاری مفید