گزارش «اقتصادنیوز» از عرضه و تقاضای بازار سهام؛

روز بد بورس برای پالایشی‌ها و سهم‌های بانکی

کدخبر: ۵۵۰۸۸۱
اقتصادنیوز: در معاملات سه‌شنبه قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و بانکی ریزش کرد و این دو گروه قرمزترین گروه‌های بازار بودند. در معاملات امروز نمادهای شتران، شستا، وبملت و شپنا بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند
روز بد بورس برای پالایشی‌ها و سهم‌های بانکی

به گزارش اقتصادنیوز، امروز سه‌شنبه چهارم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با کاهش 7 هزار و 892 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 646 هزار و 55 واحد پائین آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با رشد 292 واحدی در رقم 522 هزار و 994 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 292 واحدی در سطح 21 هزار و 272 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 315 نماد رشد قیمت داشتند و 341 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 48 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.   

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز قیمت سهام اغلب نمادهای پالایشی و بانکی ریزش کرد و این دو گروه قرمزترین گروه‌های بازار بودند. در معاملات امروز نمادهای شتران، شستا، وبملت و شپنا بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای بوعلی، خساپا و افق بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، وسپهر و فزر بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای غصینو، هرمز و مارون بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و اردستان و خگستر در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، گدنا و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 20 هزار و 616 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 10 هزار و 603 میلیارد تومان بود که 51 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 30 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 6 هزار و 903 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات سه‌شنبه، 115 نماد صف خرید داشتند و 40 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با رشد 23 درصدی به 873 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 3 درصد کاهش یافت و 322 میلیارد تومان بود.

 

بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید