کگل، فولاد، شستا و فخوز پیشران شاخص کل

رشد شاخص‌های بورس در روز رکود معاملات سهام +اینفو

کدخبر: ۵۵۵۰۶۱
اقتصادنیوز: ارزش معاملات سهام امروز به کمترین سطح در 2 ماه اخیر رسید در حالی که 97 درصد معاملات بازار به اوراق بدهی اختصاص داشت.
رشد شاخص‌های بورس در روز رکود معاملات سهام +اینفو

به گزارش اقتصادنیوز ، امروز دوشنبه بیست و چهارم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با افزایش 2 هزار و 298 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 548 هزار و 277 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با رشد هزار و 926 واحدی در رقم 482 هزار و 779 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 74 واحدی در سطح 20 هزار و 170 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز 282 واحد رشد کرد و به رقم 86 هزار و 295 واحد رسیده است. 

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 292 نماد رشد قیمت داشتند و 354 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 45 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 55 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای کگل، فولاد، شستا و فخوز بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای پارسان، فارس و وصندوق بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، فجهان و بپاس بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای وهور، مارون و پخش بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و غنوش در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، گدنا و فروژ پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار  

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 250 هزار و 474 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 243 هزار و 876 میلیارد تومان بود که 97 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با کاهش 8 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 3 هزار و 702 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 2 ماه اخیر از نیمه آذر به این سو است. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات دوشنبه، 80 نماد صف خرید داشتند و 68 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با رشد 23 درصدی به 222 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 12 درصد کاهش یافت و 540 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد وساخت (شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران) با صف خرید 21 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وساخت، نمادهای غدانه (شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان) و کویر (شرکت درخشان تهران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد بالاس اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 8 میلیارد تومان بود. پس از بالاس، نمادهای غدیس، میهن، حفارس و فاذر بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس

 
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید