ریزش شاخص‌های بورس تهران

رکود معاملاتی در بورس /خساپا باز شد و 5 درصد منفی خورد

کدخبر: ۵۵۵۵۴۰
اقتصادنیوز: امروز نمادهای کگل، فارس و میدکو بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و فملی و خساپا در رتبه‌های بعدی بودند. خساپا پس از 6 روز کاری بازگشایی شد و قیمت سهام آن 5 درصد ریزش کرد.
رکود معاملاتی در بورس /خساپا باز شد و 5 درصد منفی خورد

به گزارش اقتصادنیوز ، امروز چهارشنبه بیست و ششم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با ریزش 13 هزار و 166  واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 524 هزار و 795 واحد پائین آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با افت 4 هزار و 606 واحدی در رقم 474 هزار و 782 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 116 واحدی در سطح 19 هزار و 913 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز 614 واحد افت کرد و به رقم 84 هزار و 695 واحد رسیده است. 

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 180 نماد رشد قیمت داشتند و 467 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 28 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 72 درصد بازار افت قیمت داشتند. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای کگل، فارس و میدکو بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و فملی و خساپا در رتبه‌های بعدی بودند. خساپا پس از 6 روز کاری بازگشایی شد و قیمت سهام آن 5 درصد ریزش کرد. در مقابل نمادهای وسینا، دانا و اتکام بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و بپاس بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای فغدیر، گوهران و کگهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و شستا و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، غدانه و فروژ پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

افت ارزش معاملات خرد 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 394 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 898 میلیارد تومان بود که 31 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز باز هم ریزش کرد و با کاهش 6 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 3 هزار و 431 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات چهارشنبه، 63 نماد صف خرید داشتند و 81 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افت 21 درصدی به 132 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد کاهش یافت و 597 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد فغدیر (شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان) با صف خرید 8 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از فغدیر، نمادهای ثرود (شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود) و شلعاب (شرکت لعابیران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وآذر اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 12 میلیارد تومان بود. پس از وآذر، نمادهای دزهراوی، فمراد، خوساز و زپارس بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس

 
پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی