گزارش «اقتصادنیوز» از آخرین روز معاملاتی هفته

دوازدهمین روز صعودی شاخص بورس /خساپا در صدر نشست

کدخبر: ۵۶۵۲۳۳
اقتصادنیوز: شاخص کل بورس تهران نه تنها در تمامی روزهای معاملاتی سال جدید رشد کرده بلکه برای دوازدهمین روز متوالی از 23 اسفند ماه به این سو صعود کرده است.
دوازدهمین روز صعودی شاخص بورس /خساپا در صدر نشست

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه، شاخص بورس باز هم رشد کرد و با صعود 18 هزار و 362 واحدی نسبت به روز کاری گذشته، تا سطح 2 میلیون و 137 هزار و 468 واحد بالا آمد.

شاخص کل بورس تهران نه تنها در تمامی روزهای معاملاتی سال جدید رشد کرده بلکه برای دوازدهمین روز متوالی از 23 اسفند ماه به این سو صعود کرده است. 

 شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 13 هزار و 335 واحدی در رقم 651 هزار و 78 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 325 واحدی به رقم 26 هزار و 190 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش 2 هزار و 177 واحد به سطح 113 هزار و 29 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای فارس، میدکو و پارس بزرگان سبز بازار بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای فولاد، فملی و تاپیکو بزرگان قرمزپوش بازار بودند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، هرمز و فجهان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و آریا، صبا و شاوان بیشترین اثر کاهنده را داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خساپا بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و گدنا بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 200 هزار و 138 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 182 هزار و 781 میلیارد تومان بود که 91 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

 ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 11 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 12 هزار و 707 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات چهارشنبه، 277 نماد صف خرید داشتند و 8 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 170 درصدی نسبت به دیروز به هزار و 396 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 24 درصدی به 29 میلیارد تومان رسید. 

 

بورس
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید