نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس امروز

افت قیمت سهام خودرویی بورس /ارزش صف‌های خرید جهش کرد

کدخبر: ۵۶۵۸۸۸
اقتصادنیوز: امروز اغلب نمادهای بازار رشد قیمت داشتند تنها نمادهای گروه خودرویی قرمزپوش بودند. افت قیمت نمادهای خودرویی در اثر نزاع میان دولت و شورای رقابت رخ داد و آن را می‌توان واکنش بازار به مخالف دولت با افزایش قیمت تلقی کرد.
افت قیمت سهام خودرویی بورس /ارزش صف‌های خرید جهش کرد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه، شاخص بورس باز هم رشد کرد و با صعود 64 هزار و 923 واحدی نسبت به روز کاری گذشته، تا سطح 2 میلیون و 202 هزار و 387 واحد بالا آمد.

 شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 25 هزار و 480 واحدی در رقم 676 هزار و 547 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 869 واحدی به رقم 27 هزار و 59 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش 4 هزار و 775 واحد به سطح 117 هزار و 804 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز اغلب نمادهای بازار رشد قیمت داشتند تنها نمادهای گروه خودرویی قرمزپوش بودند. افت قیمت نمادهای خودرویی در اثر نزاع میان دولت و شورای رقابت رخ داد و آن را می‌توان واکنش بازار به مخالف دولت با افزایش قیمت تلقی کرد.

نمادهای فولاد، فملی و شستا بزرگان سبز بازار بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در فرابورس نیز نمادهای آریا، مارون و بپاس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خساپا بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و گدنا بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 78 هزار و 760 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 55 هزار و 439 میلیارد تومان بود که 70 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

 ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 41 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 17 هزار و 950 میلیارد تومان رسید که در یک سال گذشته بی سابقه است. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات شنبه، 244 نماد صف خرید داشتند و 10 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 25 درصدی نسبت به دیروز به هزار و 744 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 55 درصدی به 13 میلیارد تومان رسید. 

بورس

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی