گزارش «اقتصادنیوز» از عرضه و تقاضا در بازار سهام امروز

رشد تقاضا در روز پرنوسان بورس /خودرو صدرنشین شد

کدخبر: ۵۶۶۱۶۱
اقتصادنیوز: در روزی که شاخص بورس حرکت پرنوسانی داشت، با رشد تقاضا، در نهایت صعود کرد.
رشد تقاضا در روز پرنوسان بورس /خودرو صدرنشین شد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه، شاخص بورس تهران 10 هزار و 258 واحد نسبت به روز کاری گذشته صعود کرد و تا سطح 2 میلیون و 212 هزار و 643 واحد بالا آمد.

 شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 11 هزار و 352 واحدی در رقم 687 هزار و 897 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 428 واحدی به رقم 27 هزار و 487 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش 2 هزار و 91 واحد به سطح 119 هزار و 896 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای کگل، رمپنا و خودرو بزرگان سبز بازار بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل فارس، تاپیکو و فولاد بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای مارون، آریا و وسپهر بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و فرابورس، غصینو و شراز بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و فرابورس بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 74 هزار و 322 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 54 هزار و 935 میلیارد تومان بود که 74 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

 ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 11 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 15 هزار و 956 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات یکشنبه، 241 نماد صف خرید داشتند و 10 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 18 درصدی نسبت به دیروز به 2 هزار و 65 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 15 درصدی به 15 میلیارد تومان رسید. 

بورس

 
تیتر یک
  • چرا پوتین پشت ایروان را خالی کرد؟

    اقتصادنیوز: با پیروزی آذربایجان در جنگ قره باغ گمانه زنی ها در باب نقش قدرت های منطقه ای در پیروزی علی اف، افزایش…

از دست ندهید
کارگزاری مفید