بازار سهام امروز هم مثبت است؟

سورپرایز سهامداران بورس/پیش بینی بازار سهام امروز 30 فروردین

کدخبر: ۵۶۸۱۷۹
اقتصادنیوز: شرایط طوری شده که بسیاری از فعالان بازار سهام در انتظار یک اصلاح از شاخص ها هستند اما خریداران چنین اجازه ای را نمی دهند!
سورپرایز سهامداران بورس/پیش بینی بازار سهام امروز 30 فروردین

به گزارش اقتصادنیوز ، همان طور که در شهریور و مهر سال گذشته بازار سهام هر روز انتظار مثبت شدن روند را می کشید اما دوباره قیمت ها افت می کردند، حالا شرایط برعکس شده و برخلاف انتظار فعالان بازار سهام، بازار اصلاح نمی کند و بدون وقفه به سمت بالا می رود.

سود عالی در جیب سهامداران 4 نماد بورسی

سود سهام عدالت زودتر واریز می شود

روز گذشته هم بورس تهران دوباره رشد نسبتا خوبی داشت که البته این رشد خیلی هیجانی نبود و شاخص سازها هم با تقاضای کمتری مواجه بودند. معمولا روزهایی که شاخص بیش از 50-60 هزار واحد رشد می کند، نمادهای شاخص ساز خیلی مثبت هستند و در روزهایی که نمادهای کوچک پرتقاضا باشند، رشد شاخص به 50 هزار واحد نمی رسد.

خبر خوش برای خریداران خودرو در سامانه یکپارچه

دیروز هم یکی از آن روزهای پرتقاضا در نمادهای کوچک بازار بود که منجر به رشد مناسبی در اکثریت نمادها شد. دیروز حدود 500 نماد مثبت بودند و 140 نماد هم در محدوده منفی معامله می شدند.

بورس جان گرفت

البته این آمار نشان می دهد نسبت به چند روز قبل، تعداد نمادهای منفی بسیار بیشتر شده اما همچنان برتری تعداد نمادهای مثبت، بسیار محسوس است.

همچنین در دقایق پایانی بازار روز گذشته، 240 نماد صف خرید داشتند که بخشی از تقاضای موجود در این نمادها به معاملات امروز کشیده خواهد شد و اثر مثبتی بر شاخص ها در روز جاری خواهد گذاشت.

باید به این نکته هم توجه کرد که دیروز ارزش معاملات خرد به 17600 میلیارد تومان رسید که چنین رقم بزرگی، پویایی بازار سهام در این روزها را نمایش می دهد. آنچه که منجر به رشد بورس در این روزها شده، ورود بی وقفه پول قدرتمند به بازار است.

بازار امروز هم مثبت است؟

پول جدیدی که وارد بازار می شود، سهم ها را با قدرت به سمت بالا هدایت می کند و طبعا شاخص ها هم رشد خواهند کرد. البته که این روند همیشگی نیست و روزی به پایان می رسد، اما فعلا با توجه به پارامترهای مختلف معاملات می توان گفت که برای امروز هم شاهد بازار مثبتی خواهیم بود.

دیروز سرمایه گذاران حقیقی 1350 میلیارد تومان پول جدید وارد بازار کردند که معمولا فردای چنین روزهایی، عرضه ها در بازار کمی بیشتر می شود. به عبارتی امروز نمی توان انتظار داشت که بازار مثل روز گذشته مثبت باشد اما با این حال احتمال منفی شدن بازار هم کم است.

با توجه به شرایط معاملات روز گذشته به نظر می رسد امروز هم بازار مثبت شود و البته تعداد بیشتری از نمادها به تعادل خواهند رسید.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید