گزارش «اقتصادنیوز» از عرضه و تقاضای بازار سهام

رشد اندک شاخص کل بورس /ارزش معاملات سهام 20 همت شد

کدخبر: ۵۷۰۷۹۷
اقتصادنیوز: در روزی که شاخص کل رشد اندکی داشت، ارزش معاملات خرد با کاهش 2 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 20 هزار میلیارد تومان رسید.
رشد اندک شاخص کل بورس /ارزش معاملات سهام 20 همت شد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز دوشنبه، 11 اردیبهشت 1402، شاخص بورس تهران هزار و 304 واحد نسبت به روز کاری گذشته رشد کرد و تا سطح 2 میلیون و 480 هزار و 642 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 8 هزار و 435 واحدی در رقم 824 هزار و 962 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 191 واحدی به رقم 31 هزار و 145 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش 2 هزار و 6 واحد به سطح 147 هزار و 976 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای فارس، وپارس، حکشتی و همراه بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین اثر را در صعود شاخص کل بورس داشتند و در مقابل کگل، شپدیس و فملی نمادهایی بودند که اثر کاهنده بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، هرمز و صبا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، فجهان و شگویا بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و شستا و خساپا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز گلدیرا، کرمان و فرابورس بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 261 هزار و 739 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 236 هزار و 595 میلیارد تومان بود که 90 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 2 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 20 هزار میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات دوشنبه، 226 نماد صف خرید داشتند و 13 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 12 درصدی نسبت به روز قبل به 2 هزار و 234 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 2 درصدی به 41 میلیارد تومان رسید. 

بورس
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی