گزارش «اقتصادنیوز» از صف های خرید و فروش سهام

بورس تهران پررونق‌تر از همیشه /رکورد معاملات بازهم شکست

کدخبر: ۵۷۱۸۵۶
اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته ارزش معاملات خرد با افزایش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 24 هزار و 840 میلیارد تومان رسید که رکورد جدید محسوب می‌شود.
بورس تهران پررونق‌تر از همیشه /رکورد معاملات بازهم شکست

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه، 16 اردیبهشت 1402، شاخص بورس تهران 20 هزار و 559 واحد نسبت به روز کاری گذشته صعود کرد و تا سطح 2 میلیون و 535 هزار و 234 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 14 هزار و 522 واحدی در رقم 870 هزار و 409 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 89 واحدی به رقم 32 هزار و 55 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش 2 هزار و 2 واحد به سطح 158 هزار و 83 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای وبملت، خودرو و شپنا بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند و در مقابل کچاد، میدکو و فملی نمادهایی بودند که اثر کاهنده بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، فغدیر و صبا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای کگهر، آریا و هرمز بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز شپنا بیشترین تراکنش را داشت و وکغدیر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، گلدیرا و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 40 هزار و 903 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 12 هزار و 361 میلیارد تومان بود که 30 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 24 هزار و 840 میلیارد تومان رسید که رکورد جدید محسوب می‌شود.

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات شنبه، 218 نماد صف خرید داشتند و 40 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 7 درصدی نسبت به روز قبل به 2 هزار و 887 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 155 درصدی به 212 میلیارد تومان رسید. 

بورس
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی