بورس هفته را صعودی به پایان برد

پالایشی‌ها پیشران بورس شدند /صف خرید برای 122 نماد

کدخبر: ۵۷۵۸۰۷
اقتصادنیوز: امروز نمادهای پالایشی؛ شبندر، شپنا و شتران نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
پالایشی‌ها پیشران بورس شدند /صف خرید برای 122 نماد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه، 3 خرداد 1402، شاخص بورس تهران 15 هزار و 164 واحد نسبت به روز کاری گذشته صعود کرد و تا سطح 2 میلیون و 345 هزار و 963 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش هزار و 767 واحدی در رقم 792 هزار و 907 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با کاهش 4 واحدی به رقم 29 هزار و 492 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد 276 واحد به سطح 144 هزار و 462 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز نمادهای پالایشی؛ شبندر، شپنا و شتران نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای کچاد، وبملت، خودرو و فملی بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، زاگرس و شاوان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، شگویا و فغدیر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز پی‌پاد بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و چخزر بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 34 هزار و 429 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 19 هزار و 372 میلیارد تومان بود که 56 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 6 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 12 هزار و 160 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات چهارشنبه، 122 نماد صف خرید داشتند و 38 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 19 درصدی نسبت به روز قبل به هزار و 122 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 92 درصدی به 294 میلیارد تومان رسید. 

بورس

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی