گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه؛

معاملات بورس در کف 6 ماهه

کدخبر: ۵۹۲۴۷۵
اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد با کاهش 19 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 305 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 6 ماه گذشته است.
معاملات بورس در کف 6 ماهه

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه بیست و پنجم مرداد 1402، شاخص کل بورس تهران 4 هزار و 486 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح یک میلیون و 973 هزار و 696 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با کاهش 2 هزار و 159 واحدی در رقم 684 هزار و 963 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس نیز با افت 94 واحدی به رقم 25 هزار و 420 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با ریزش 595 واحد به سطح 123 هزار و 386 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای حکشتی، همراه و رمپنا نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل خگستر، شپنا و خساپا از نمادهای سبز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، انتخاب و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شاوان، وهور و پخش بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شهر بیشترین تراکنش را داشت و سصفها و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن‌افزار، نیان و کتوسعه بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 592 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 804 میلیارد تومان بود که 8 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 19 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 305 میلیارد تومان رسید که کمترین رقم در 6 ماه گذشته است. 

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات چهارشنبه، 51 نماد صف خرید داشتند و 76 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 6 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 167 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 23 درصدی به 458 میلیارد تومان رسید.

بورس

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید