گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز شنبه؛

ریزش 7 درصدی معاملات بورس / مازاد عرضه در بازار

کدخبر: ۵۹۳۱۸۸
اقتصادنیوز: در روزی که عرضه‌ها بر تقاضا پیشی گرفت، ارزش معاملات سهام 7 درصد کاهش یافت.
ریزش 7 درصدی معاملات بورس / مازاد عرضه در بازار

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه بیست و نهم مرداد 1402، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 478 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح یک میلیون و 954 هزار و 30 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با کاهش 3 هزار و 427 واحدی در رقم 673 هزار و 585 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس نیز با افت 89 واحدی به رقم 25 هزار و 13 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با ریزش 597  واحد به سطح 120 هزار و 869 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، میدکو و وپاسار نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل خودرو، شستا و شبندر از نمادهای سبز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، خاور و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شبصیر، بمولد و شاوان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و شهر و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن‌افزار، نیان و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 720 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 428 میلیارد تومان بود که 4 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 471 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات یکشنبه، 40 نماد صف خرید داشتند و 102 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 78 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 185 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 54 درصدی به 636 میلیارد تومان رسید.

 

بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی