گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز شنبه؛

ریزش 7 درصدی معاملات بورس / مازاد عرضه در بازار

کدخبر: ۵۹۳۱۸۸
اقتصادنیوز: در روزی که عرضه‌ها بر تقاضا پیشی گرفت، ارزش معاملات سهام 7 درصد کاهش یافت.
ریزش 7 درصدی معاملات بورس / مازاد عرضه در بازار

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه بیست و نهم مرداد 1402، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 478 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح یک میلیون و 954 هزار و 30 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با کاهش 3 هزار و 427 واحدی در رقم 673 هزار و 585 واحدی ایستاد. 

شاخص کل  فرابورس نیز با افت 89 واحدی به رقم 25 هزار و 13 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با ریزش 597  واحد به سطح 120 هزار و 869 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، میدکو و وپاسار نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل خودرو، شستا و شبندر از نمادهای سبز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، خاور و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شبصیر، بمولد و شاوان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و شهر و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن‌افزار، نیان و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 720 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 428 میلیارد تومان بود که 4 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 471 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات یکشنبه، 40 نماد صف خرید داشتند و 102 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 78 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 185 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 54 درصدی به 636 میلیارد تومان رسید.

 

بورس

تیتر یک
  • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۱ مهر

    اقتصادنیوز:«نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را…

از دست ندهید
کارگزاری مفید