گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز یکشنبه؛

رشد بورس و ریزش فرابورس / بهبود اندک معاملات سهام

کدخبر: ۶۰۵۳۳۳
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس رشد کرد و شاخص کل فرابورس ریزش کرد.
رشد بورس و ریزش فرابورس / بهبود اندک معاملات سهام

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز یکشنبه 30 مهر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 7 هزار و 237 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 32 هزار و 210 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 3 هزار و 908 واحد در رقم 690 هزار و 152 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 60 واحدی به رقم 25 هزار و 31 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با صعود 786 واحد به سطح 123 هزار و 493 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

فولاد، شپنا و فملی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد  شاخص کل بورس داشتند. در مقابل فخاس، وغدیر و جم از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مادیرا، ثپردیس و دی بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، شاوان و وهور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ثشاهد بیشترین تراکنش را داشت و وتوصا و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان  و ثپردیس بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 13 هزار و 408 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 5 هزار و 655 میلیارد تومان بود که 42 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 423 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 62 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 38 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 146 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 39 درصدی به 174 میلیارد تومان رسید.

020730

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی