گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز یکشنبه؛

رشد بورس پس از سقوط سنگین/بازار سرمایه جان گرفت

کدخبر: ۶۰۶۶۷۵
اقتصادنیوز: پس از سقوط سنگین بورس در روز شنبه، امروز شاخص‌های بازار سهام رشد کردند.
رشد بورس پس از سقوط سنگین/بازار سرمایه جان گرفت

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه هفتم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 10 هزار و 101 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح یک میلیون و 961 هزار و 313 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 5 هزار و 842 واحد در رقم 659 هزار و 14 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 157 واحدی به رقم 24 هزار و 60 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 579 واحد به سطح 116 هزار و 179 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز شپنا، فملی و فولاد نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نوری، شبهرن و تنوین از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای خاور، بپاس و آریا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای توسن، ساوه و فروژ بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، فزر و نیان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 487 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 248 میلیارد تومان بود که 3 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 28 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 416 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 83 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 1230 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 266 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 43 درصدی به 662 میلیارد تومان رسید.

020807

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی