گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز یکشنبه؛

رشد 20 درصدی معاملات سهام در بورس تهران+ اینفو

کدخبر: ۶۱۰۸۸۲
اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 290 میلیارد تومان رسید.
رشد 20 درصدی معاملات سهام در بورس تهران+ اینفو

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه بیست و هشتم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 2 هزار و 316 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 26 هزار و 262 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 2 هزار و 19 واحد در رقم 703 هزار و 951 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 140 واحدی به رقم 25 هزار و 84 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 698 واحد به سطح 126 هزار و 946 واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فارس، فولاد و اخابر نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل خودرو، شاراک و خساپا از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، فغدیر و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فصبا، مارون و مادیرا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خساپا بیشترین تراکنش را داشت و ثفارس و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، کرومیت و ولشرق بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 15 هزار و 886 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 7 هزار و 408 میلیارد تومان بود که 47 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 290 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 43 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 271 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 0.9 درصدی به 316 میلیارد تومان رسید.

بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی