گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز دوشنبه؛

ریزش شاخص اصلی بورس برای پنجمین روز + اینفو

کدخبر: ۶۱۱۱۱۷
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران برای پنجمین روز متوالی ریزش کرد.
ریزش شاخص اصلی بورس برای پنجمین روز + اینفو

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه بیست و نهم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 8 هزار و 325 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 17 هزار و 915 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 3 هزار و 260 واحد در رقم 700 هزار و 533 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 132 واحدی به رقم 24 هزار و 951 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 995 واحد به سطح 125 هزار و 948 واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فارس، فولاد و حکشتی نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل ومهان، واتی و وتوکا از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، آریا و خاور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فصبا، اتکای و هرمز بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خساپا بیشترین تراکنش را داشت و شستا و وساخت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، کرومیت و فزر بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 237 هزار و 767 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 229 هزار و 453 میلیارد تومان بود که 97 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 2 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 375 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات دوشنبه، 46 نماد صف خرید داشتند و 60 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 2 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 266 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با ریزش 7 درصدی به 293 میلیارد تومان رسید.

020829

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی