گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس رمق صعود نداشت

کدخبر: ۶۱۵۴۶۶
اقتصادنیوز: در حالی که در دقایق ابتدایی شاهد رشد شاخص‌ها بودیم، اما بازار رمقی برای حفظ روند صعودی نداشت.
بورس رمق صعود نداشت

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و یکم آذر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران هزار و 293 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 161 هزار و 266 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 994 واحد در رقم 752 هزار و 119 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 70 واحدی به رقم 26 هزار و 266 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 191 واحد به سطح 136 هزار و 339 واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز حکشتی، شپنا و فارس نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل اخابر، شیران و واتی از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، سمگا و شگویا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای انتخاب، کگهر و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شیران بیشترین تراکنش را داشت و ثشاهد و ثبهساز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرومیت، کرمان و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 9 هزار و 824 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 552 میلیارد تومان بود که 6 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 4 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 210 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 35 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 180 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 22 درصدی به 383 میلیارد تومان رسید.

020921

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی