گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس به نزول ادامه داد / افت معاملات سهام در روز چهارشنبه

کدخبر: ۶۱۹۸۰۴
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران برای چهارمین روز متوالی ریزش کرد.
بورس به نزول ادامه داد / افت معاملات سهام در روز چهارشنبه

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه سیزدهم دی ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 482 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 155 هزار و 283 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 799 واحدی در رقم 756 هزار و 745 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 25 واحدی به رقم 26 هزار و 194 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 537 واحد به سطح 139 هزار و 253 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز اخابر، فملی و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل خودرو، ونیرو و ذوب از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای سرچشمه، بساما و ثپردیس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد داتام بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کمرجان، زماهان و حآفرین بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 15 هزار و 969 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 8 هزار و 617 میلیارد تومان بود که 54 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 5 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 568 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 61 نماد صف خرید داشتند و 48 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 337 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 19 درصدی به 222 میلیارد تومان رسید.

021013

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی