گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

پوکر بازی در تالار بورس/ تابلوی بازار سرخ شد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۲۸۹۷۴
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران برای چهارمین روز متوالی ریزش کرد.
پوکر بازی در تالار بورس/ تابلوی بازار سرخ شد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه بیست و هشتم بهمن ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 18 هزار و 517 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 60 هزار و 22 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 6 هزار و 226 واحدی در رقم 721 هزار و 401 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 251 واحدی به رقم 24 هزار و 617 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش هزار و 136 واحد به سطح 134 هزار و 268 واحد رسید.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، شپنا و شتران نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای سدشت، سیدکو و سصفها از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و هرمز بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای شپاس، حخزر و بگیلان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد وبملت بیشترین تراکنش را داشت و داتام و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فنر، بیوتیک و فصبا بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 40 هزار و 814 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 32 هزار و 62 میلیارد تومان بود که 79 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 795 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 51 نماد صف خرید داشتند و 69 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 55 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 562 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 39 درصدی به 279 میلیارد تومان رسید.

021128

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید