گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

دو نیمه متفاوت در معاملات بورس+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۳۴۱۹۰
اقتصادنیوز: امروز شاخص بورس در نیمه اول معاملات روند صعودی داشت و در نیمه دوم ریزش کرد.
دو نیمه متفاوت در معاملات بورس+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و دوم اسفند ماه 1402، شاخص کل بورس تهران هزار و 921 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 163 هزار و 485 واحد رسید. این در حالی است که در یک ساعت ابتدایی شاخص بیش از 7 هزار واحد رشد کرده بود، اما در ادامه معاملات، بخشی از راه رفته را برگشت. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش هزار و 910 واحدی در رقم 735 هزار و 943 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 34 واحدی به رقم 24 هزار و 976 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش 146 واحد به سطح 134 هزار و 436 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، وبملت و خودرو نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای میدکو، وغدیر و سدشت از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و دماوند بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، مادیرا و سامان بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 96 هزار و 150 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 61 هزار و 704 میلیارد تومان بود که 64 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 14 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 254 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 35 نماد صف خرید داشتند و 69 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 3 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 222 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 9 درصدی به 334 میلیارد تومان رسید.

021222

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی