افزایش تقاضای سهام

جهش 41 هزار واحدی شاخص کل/ پیش‌بینی بورس امروز 6 فروردین 1403

کدخبر: ۶۳۶۵۴۸
اقتصادنیوز: بورس تهران در جریان معاملات پنجم فروردین ماه شاهد نقشه سبز معاملات بود و با افزایش تراز قابل توجه شاخص‌ها در تداوم روند آخرین روز معاملاتی سال گذشته مواجه است.
جهش 41 هزار واحدی شاخص کل/ پیش‌بینی بورس امروز 6 فروردین 1403

به گزارش اقتصادنیوز، بورسی‌ها در شرایطی به استقبال معاملات روز دوشنبه می‌روند که روز یکشنبه شاخص‌های‌ بازار سهام رشد قابل توجهی کردند. برای پیش بینی بورس امروز – یکشنبه 6 فروردین 1403- به روند بازار سهام در روز کاری گذشته نگاه می‌کنیم. در معاملات روز یکشنبه پنجم اسفند ماه 1403، شاخص کل بورس تهران ۴۱ هزار و ۲۶۷ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و ۲۳۶ هزار و ۳۶۰ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۱۵ هزار و ۵۵۳ واحدی در رقم ۷۵۸ هزار و ۱۲۸ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد ۴۶۳ واحدی به رقم 25 هزار و ۸۳۱ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۳ هزار و ۶۶۲ واحد به سطح ۱۴۱ هزار و ۲۳۹ واحد رسید. 

آمار معاملات سهامی

در اولین روز معاملاتی سال جدید، ارزش معاملات خرد سهام به رقم ۴ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان بالغ شد که ۴۷ درصد از کل معاملات امروز را شامل می‌شود.

بازار سهام پس از چندین ماه شاهد ورود جریان پول حقیقی چند روزه به موفقیت‌های سهامی است.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات یکشنبه، فولاد، فملی و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در سوی دیگر نمادهای وپارس، پارسیان و وبانک از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، شگویا و زاگرس بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای کگهر، غگلپا و کایزد بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

پیش بینی بورس امروز

با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ معاملات روز دوشنبه در تداوم روند صعودی شاخص‌ها در معاملات روز یکشنبه و دوشنبه هفته قبل آغاز خواهد شد. بورس تهران در حال حاضر با سیگنال‌های مثبت و منفی متعددی دست و پنجه نرم می‌کند که می‌توان سطح پایین ارزش معاملات خرد را یک سیگنال مقاومتی مهم برای معاملات امروز سهام در نظر گرفت. بازار سهام در آخرین روز‌ معاملاتی سال با افزایش تراز شاخص کل و ورود پول حقیقی به سهام مواجه بود که در روز گذشته نیز باز هم با شدت بیشتری تجربه شد.

با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح 5 تا 7 همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با افزایش تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت و اندک شاخص‌های اصلی بازار سهام و عملکرد بهتر شاخص کل هم‌وزن به نسبت شاخص کل در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز مثبت ولی اندک پیش بینی می‌شود و ورود پول حقیقی به صندوق‌های درآمد ثابت محتمل است. صفوف خرید سهام اندکی کاهش می‌یابد و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال رشد اندکی وجود دارد. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح 22 میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز در بالای 21 میلیون تومان قرار گیرد. فرابورس تهران احتمالاً رشد تراز بیشتری در شاخص‌های اصلی خود به نسبت بورس داشته باشد؛ اما احتمالاً شکاف بازدهی در بین شاخص کل و هم‌وزن بورس و فرابورس افزایش یابد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید